Poniedziałek, 27 maja 2024

Feng shui w sypialni: o czym pamiętać urządzając sypialnie?

15 lipca 2022

0

 

 

Jak urządzić sypialnię zgodnie z zasadami feng shui?

Sypialnia to jedno z najważniejszych miejsc w mieszkaniu. Tutaj odpoczywamy, relaksujemy się, regenerujemy siły, realizujemy swoje hobby i spędzamy wolny czas. Dlatego planowanie mieszkania, a w szczególności sypialni, powinno być potraktowane bardzo poważnie. Poznaj jak urządzić sypialnię z perspektywy starożytnej nauki o harmonii przestrzeni feng shui

Feng shui : w sypialni są trzy rodzaje energii: Yin, Yang i Qi

Yin jest źródłem energii. Symbolizuje kobiecość i wyraża się poprzez jasne kolory i miękkie tekstury we wnętrzu. Yang jest źródłem męskiej energii, wyraża się poprzez ciemne tony, symbolizuje stabilność, trzeźwość umysłu i decyzje. Jest jeszcze trzecia, a w zasadzie najważniejsza energia - Qi. Jest to źródło energii życiowej i siły. Bez Qi nie żyje żadna żywa istota na świecie, dlatego bardzo ważne jest, aby nie zakłócać jej obiegu. W przeciwnym razie twoje życie będzie pozbawione harmonii i sprawy mogą nie ułożyć się po myśli. Ważne jest, aby podążać za radami feng shui, aby móc zrównoważyć dwa silne źródła Yin i Yang, jak również delikatne Qi.

Układ sypialni według zasad feng shui

Jeśli masz duże mieszkanie, w którym możesz wybierać nawet spośród kilku sypialni, radzimy najpierw zdecydować, co chciałbyś, aby twoja sypialnia posiadała. Położenie sypialni względem stron świata zmienia jej ogólną aurę i klimat, który będzie dominował w całej sypialni. Sypialnia skierowana na południe da ci romantyzm i namiętność, południowa strona domu ma najsilniejsze pobudzenie intymności. Jeśli więc chcesz dodać ognia do swojego życia miłosnego, sypialnia skierowana na południe pomoże ci to zrobić. Kierunek południowo-wschodni jest korzystny dla strumienia pieniędzy, a także sprzyja powodzeniu w biznesie. Natomiast kierunek południowo-zachodni jest w każdym przypadku niefortunny, ponieważ jest tam burzliwa energia, która odbierze ci spokojny sen, a nawet może wywołać niepokój, i napięcie nerwowe. Umieszczenie sypialni na północy jest uważane za jedno z najlepszych, ponieważ zapewni ci spokojny głęboki sen, całkowite odprężenie i przywrócenie energii. Chociaż dla osób zbyt wyluzowanych ta destynacja nie będzie odpowiednia. Północno-wschodnie usytuowanie sypialni zbyt mocno pobudza energię Qi, więc nie jest wskazane dla osób z zaburzeniami snu i zestresowanych. Południowy zachód jest bardzo dobry dla dojrzałej pary, która od dawna jest w związku małżeńskim, ma dobre zdrowie i ciepłe relacje w rodzinie. Taka sypialnia pomoże wesprzeć i tak już zgraną rodzinę. Ekscytująca energia wschodu będzie bardzo dobrze pasować do nowożeńców lub po prostu młodych ludzi, ponieważ odżywi ich swoją nieokiełznaną energią, dając im tym samym siłę do zdobywania nowych horyzontów, przyczyniając się do rozwoju osobistego i społecznego. Dla tych, którzy chcą wzmocnić romantyczne relacje w rodzinie lub ze swoim partnerem, sugerujemy umieszczenie sypialni na zachodzie, co pomoże ci w nawiązaniu osobistych relacji, ale jednocześnie w żaden sposób nie pomoże w przyciąganiu sukcesów finansowych i korzyści.

sypialnia feng shui

Feng shui: schemat kolorów w sypialni

Feng Shui sugeruje, że najlepiej udekorować ściany w jasnych, pastelowych kolorach, które są zgodne z energią Yin, która daje spokój i równowagę. Kolory pastelowe obejmują wiele barw i odcieni: mleczny, beżowy, brzoskwiniowy, jasnozielony, liliowy, delikatny róż, liliowy i delikatny niebieski. Oczywiście, możesz wybrać co chcesz, ale jeśli zdecydujesz się na feng shui, nie ignoruj tych rad. Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze kolorów do sypialni. Energia męskiego Yang wyraża się przez ciemne kolory, w przeciwieństwie do Yin, który zachęca, ale nie uspokaja, więc z jasnymi i ciemnymi kolorami należy uważać i używać tylko niewielką ich ilość: wystrój, pościel, akcesoria. Jeśli chcesz się rozweselić, wprowadź do wnętrza więcej ciemnych kolorów i odwrotnie - dla spokoju - mniej ciemnych kolorów, a więcej jasnych. Teraz przyjrzyjmy się znaczeniu poszczególnych kolorów.

Do kolorów Yin należą:

  • biały -  symbolizuje spokój, czystość i opanowanie. Kolor ten uwalnia umysł od agresywnych impulsów i tworzy poczucie spokoju i wyciszenia.
  • niebieski - odzwierciedla idealny stan medytacji. Ciemniejsze odcienie niebieskiego odsłaniają wewnętrzne kanały ludzkiej mądrości. Niebieski to także kolor morza i nieba, reprezentujący związek z naturą.
  • fioletowy - symbolicznie kolor ten jest uważany za ostatni w spektrum barw. Reprezentuje świadomość sytuacji życiowych, co z kolei przyczynia się do duchowej harmonii i pełnego uzdrowienia fizycznego.
  • czarny - uważany za symbol pieniędzy i dochodów. Może być stosowany, jeśli ktoś marzy o osiągnięciu władzy lub sukcesu w karierze.

Kolory Yin sprzyjają motywacji i pobudzeniu. Zarażają entuzjazmem i energią.

Do kolorów Yang należą:

  • żółty - reprezentuje słońce, a więc pobudza energię w organizmie człowieka. Żółty przyciąga wesołość i życzliwość, napełnia pozytywnością. Musimy pamiętać, że zbyt duża ilość tego koloru może powodować niepokój i lęk.
  • pomarańczowy - pomaga w formułowaniu i wyrażaniu myśli oraz stymuluje mózg. Pod wpływem tego koloru wzrasta kreatywność i zwiększa się koncentracja. Kolory Yang to także czerwień, złoto i burgund. Reprezentują one szczęście, pieniądze i romans.

Kolory te pomagają w spełnieniu podstawowych ludzkich instynktów.

feng shui sypialnia

Rozmieszczenie mebli w sypialni według feng shui

Oczywiście nie tylko według feng shui, łóżko w sypialni jest najważniejsze. Wiele zależy od tego, gdzie powinno być umieszczone. Idealne łóżko to małe łóżko bez ostrych kątów i ostrych narożników. Nie mówimy o małym łóżku, po prostu feng shui nie zaleca dużych łóżek. Feng shui uważa również, że wewnątrz łóżka, jeśli jest skrzynia na pościel, można przechowywać tylko pościel. Ponieważ wszystkie inne rzeczy, które nosisz na zewnątrz, niosą ładunek energii, które będą szkodliwe dla pozytywnego Qi twojego łóżka. Ważne aby nie spać ze stopami do drzwi i głową do okna. Dobrą praktyką jest ustawienie łóżka wezgłowiem do ściany, tak aby po prawej stronie znajdowało się okno, a przed i za nim ściana. Kontakt płyty czołowej ze ścianą zapewni ci spokojny, głęboki sen. Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie łóżka w miejscu, gdzie przecinają się drzwi i okno. W ten sposób będziesz spał z zarówno dobrymi, jak i złymi energiami "w przejściu", czyli przepuścisz je. Jeśli to możliwe, umieść łóżko jak najdalej od drzwi i trzymaj je zamknięte, aby utrzymać energię z innych pomieszczeń poza sypialnią. Jest to szczególnie ważne, gdy w domu przebywa wiele osób. Feng Shui w ogóle nie akceptuje dużej ilości rzeczy w domu. Kładzie nacisk na to, aby były to tylko rzeczy naprawdę niezbędne i radzi, by regularnie pozbywać się śmieci i wszystkich niepotrzebnych rzeczy. W sypialni, jak w całym domu powinny być tylko te rzeczy i meble, z których korzystasz: łóżko, szafa, kilka szafek nocnych, lampy, komoda.  Feng shui sugeruje również utrzymywanie wszystkich rzeczy w zamkniętych szufladach, ponownie aby umożliwić energii Qi swobodne krążenie.  Co do techniki, to jest ona bardzo destrukcyjna dla Twojego snu i harmonii energii w sypialni.

Dekoracje i akcesoria do sypialni feng shui

Jeśli chodzi o akcesoria, feng shui sugeruje wzmocnienie przepływu miłości i romansu, sparowane figurki, obrazy par ludzi lub zwierząt. Do urządzania sypialni, idealnie nadają się czerwone i różowe świece w nieograniczonych ilościach, a także lampa aromatyczna z różnymi olejkami. Feng shui zdecydowanie zabrania umieszczania lustra w sypialni, zwłaszcza naprzeciwko łóżka. To przerwałoby wszystkie odpowiednio dostrojone przepływy energii. Zabronione jest również posiadanie w sypialni jakichkolwiek żywych stworzeń, od kwiatów domowych po papugi i gryzonie, gdyż będą one zabierać energię życiową Qi mieszkańcom sypialni. Przestrzeganie zasad feng shui nie jest tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Ważne jest, aby wybrać dobrą lokalizację dla sypialni, a także dobrą lokalizację dla łóżka. Należy również upewnić się, że nie blokujesz swojej sypialni ani nie wpuszczasz do niej obcych ludzi. Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich tych zasad, twoja sypialnia będzie przytulnym gniazdem, w którym łatwo i dobrze się wyśpisz.

sypialnia feng shui

Komentarze (0)

Zostaw komentarz