Czwartek, 25 lipca 2024

Toaletka z lustrem do sypialni. Jaką wybrać?

27 czerwca 2022

0

 

 

Toaletka z lustrem - która będzie odpowiednia do twojej sypialni? Sprawdź!

W sypialni warto wygospodarować mały kącik, gdzie będzie można zadbać  o swój wygląd. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać toaletkę i w jakim pomieszczeniu powinna się ona znaleźć.

Toaletka jest niezbędna dla każdego, kto lubi dbać o siebie. Może to być młoda dziewczyna, która uwielbia makijaż, aktywna mama, która kocha kosmetyki, a także mężczyzna, który dba o swoją skórę.  Podsumowując, każdy potrzebuje takiego stolika, od małego do dużego i niezależnie od płci. W tym artykule dowiesz się, jaka toaletka jest odpowiednia dla ciebie i gdzie ją postawić.

Biurko, toaletka czy konsola do sypialni. Co wybrać?

Stół toaletowy jest meblem, w którym przechowuje się środki higieny, kosmetyki i przybory toaletowe. Toaletki są używane głównie przez kobiety, ale ostatnio stały się popularne także wśród mężczyzn. Istnieje kilka rodzajów takich stolików. Klasyczna toaletka to zwykły stolik, do którego przymocowane jest lustro i który ma wiele szuflad do przechowywania przyborów toaletowych. Komoda zazwyczaj ma przymocowane trójlistne lustra. Centralna tafla lustra jest nieruchoma, a tafle boczne można przesuwać. Pozwala to zobaczyć się ze wszystkich stron, a nawet od tyłu. Konsola przypomina komodę, ale jest wyposażona w pełnowymiarowe lustro. Blat może być bardzo mały, a lustro i szuflady mogą zajmować większą część mebla. Stół z rozsuwanym lustrem to stół, w którym lustro jest przymocowane do wewnętrznej powierzchni blatu i w razie potrzeby można je wyjąć. Wszystkie szuflady i sekcje na przybory kosmetyczne znajdują się również wewnątrz stołu.

toaletka z lustrem

Jaką toaletkę wybrać do sypialni?

Warto pamiętać o tych szczegółach przy wyborze toaletki:

  • projekt
  • kolor i materiał
  • siedziba
  • położenie lustra

Jeśli stawiasz toaletkę w swojej sypialni, ważne jest, aby komponowała się z całym wnętrzem pokoju sypialnego. Zwróć uwagę na styl łóżka, szafy i innych elementów wyposażenia i postaraj się, aby szafka była do nich podobna. Obecnie dostępna jest szeroka gama stołów, więc z pewnością znajdziesz taki, który będzie odpowiadał twojemu gustowi.  Kolory i materiały mogą się różnić, ale zazwyczaj jest kilka cech, które się wyróżniają. Stalowo-szary to kolor typowy dla stołów high-tech (zazwyczaj szkło i metal). Drewniane lub białe odcienie reprezentują lekki styl skandynawski czyli rzeźbione drewniane meble z odrobiną złocenia. Bardzo jasne kolory nawiązują do stylu empire -dużo gipsowych listew i zaokrąglonych form z mahoniu lub innego szlachetnego drewna. Kolor szlachetnego drewna to styl klasyczny - bejcowany dąb lub brzoza, pieczołowicie zdobiony misternymi rzeźbieniami.

Jakie krzesło i lustro do toaletki w sypialni wybrać?

Wybierając fotelik przy toaletce, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest on wygodny. Siedzisko powinno być komfortowe: plecy i nogi nie powinny się męczyć. Czas spędzony przy toaletce to twój czas, przeznaczony na odpoczynek i spokój.  Jako siedzisko można wybrać krzesło lub pufę. Krzesło z oparciem nie jest potrzebne. Wybierając pufę, należy zwrócić uwagę na jej wysokość, miękkość i kształt. Jeśli przy toaletce spędza się dużo czasu, można zaopatrzyć się w minifotelik. Ustawienie lustra we właściwym miejscu jest bardzo ważne, ponieważ może ono odbijać światło w pomieszczeniu i optycznie je powiększać. Jeśli lustro będzie odbijać się w drzwiach, nie będzie to grało z przestrzenią wizualną. W takim przypadku należy kupić stolik z lustrem wbudowanym w blat. Jeśli pozwala na to przestrzeń, warto wybrać  duże lustro, które może odbijać całe piękno sypialni i optycznie ją powiększyć. Najlepiej umieścić je w rogu pokoju, ponieważ będzie wydawał się większy. 

Lustro do toaletki

Jakiego rodzaju oświetlenie użyć przy toaletce?

Oświetlenie w takim meblu jest jednym z najważniejszych zadań, ponieważ jest on stworzony do przeglądania się. Nawet w bardzo jasny i słoneczny dzień nie wszystko widać. Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia do lustra. Opcja numer 1 to umieszczenie stołu w pobliżu okna. W takim przypadku w ciągu dnia będzie można wykonać dobrej jakości makijaż. Opcja numer 2 - jeśli nie można przysunąć stołu do okna, należy kupić oświetlenie lustrzane. Może to dać lepsze efekty niż światło naturalne, ponieważ światło będzie zawsze w pogotowiu.  Opcja numer 3 to umieszczenie lampy w swoim buduarze do makijażu. Będzie on zarówno ozdobą pomieszczenia, jak i zapewni światło potrzebne do wykonania różnych czynności.

Gdzie najlepiej umieścić toaletkę w sypialni?

Stoliki do makijażu najczęściej umieszcza się w sypialni. Ludzie decydują się na wykonanie makijażu i różnych zabiegów rano i wieczorem. Ustawiony bezpośrednio przy łóżku może pełnić funkcję stolika nocnego. Można na nim położyć książkę lub telefon komórkowy. Innym miejscem, w którym można go umieścić, jest łazienka. W tym miejscu ludzie najczęściej dbają o higienę. Wiele osób ustawia swoje stoły do makijażu także na przeszklonym balkonie. Jest to świetne miejsce, aby uzyskać potrzebne, naturalne światło, a ponadto jest bardziej prywatne - nikt nie przeszkadza w byciu sam na sam ze sobą. Jest jednak pewna wada, ponieważ bezpośrednie światło słoneczne może być oślepiające lub źle wpływać na makijaż. Jeśli w mieszkaniu znajduje się salon, stół można umieścić również w tym pomieszczeniu.  Można go również umieścić w dużej garderobie. Jest to dobra opcja, ponieważ w jednym miejscu można wybrać ubrania i dopasować je do makijażu. W niektórych domach toaletki ustawia się na korytarzu, ale zazwyczaj jest tam mało miejsca i trudno się obrócić. Na korytarzach zwykle panuje też przyćmione oświetlenie, co jest niewygodne przy wykonywaniu makijażu. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie stołu w przedpokoju, warto zaopatrzyć się w lustro z oświetleniem.

 Toaletka w sypialni

To właśnie toaletka jest pierwszą rzeczą, jaką człowiek widzi rano. Ważne jest, aby ten mebel był odpowiedni pod każdym względem: wielkości, koloru i wykonania z przyjemnego materiału. Można również udekorować stół wiązankami kwiatów, ceramicznymi figurkami lub pięknymi pocztówkami. Stół będzie cieszył oko, a dzień zacznie się bardzo przyjemnie

Komentarze (0)

Zostaw komentarz