Poniedziałek, 27 maja 2024

Jak urządzić sypialnię glamour? Krótki poradnik

28 lipca 2022

1

 

Sypialnia glamour: blichtr, przepych i piękno. Jak urządzić?

Na wzmiankę o słowie "glamour" wiele osób od razu wyobraża sobie coś bardzo różowego, z dużą ilością kryształów i blichtru. Po części miałyby rację - glamour wiąże się z wykorzystaniem wspomnianego koloru i błyszczących kryształków. We wnętrzu nie trzeba jednak stosować wyłącznie odcieni różu

Sypialnia glamour zakłada więc wykorzystanie szerokiej gamy odcieni: czerni, szarości, srebra, złota, bieli, beżu, brązu i oczywiście różu. Subtelna paleta pomoże odtworzyć kobiece wnętrze, a ciemniejsze i bardziej nasycone odcienie, pomogą uzyskać odważne wnętrze. W tym pokoju można bawić się kontrastami, a białe ściany będą po prostu idealne, aby zrównoważyć np. czarne łóżko.

Sufit w sypialni w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour powinna być urządzona wyłącznie przy użyciu nowoczesnych i aktualnych materiałów. Dotyczy to również sufitu. Może być wykonany wielopoziomowo z nietypowym oświetleniem, stretch - błyszczący lub pokryty lustrzanymi płytami. W przypadku sufitu napinanego można zamówić pieczęć na tkaninie z dowolnym obrazem lub napisem, co z pewnością nadaje pomieszczeniu ekskluzywności.

Sypialnia glamour

Tapeta w sypialni glamour

Styl glamour we wnętrzu zostanie maksymalnie osiągnięty, jeśli ściany będą odpowiednio udekorowane. Dlatego lepiej zastosować tapetę flokową, skórzaną lub tekstylną. Tapeta flock, dzięki ciekawej fakturze niczym aksamit, stworzy wizualny efekt miękkich ścian. Tapeta ta jest dostępna we wszystkich rodzajach wzorów powierzchni, więc nawet najbardziej wyrafinowana osoba będzie w stanie znaleźć odpowiednią tkaninę. Jeśli mówimy o tapecie tekstylnej, to w takim pomieszczeniu lepiej jest użyć ich odmiany - flok. Naśladują fakturę tkaniny welurowej, co najlepiej podkreśla ogólny zamysł. Skórzane tapety to bardzo odważne rozwiązanie, są dość surowe, ale jednocześnie oczywiście bardzo efektowne.

Sypialnia w stylu glamour

Meble do sypialni w stylu glamour

Sypialnia w stylu glamour nie może obejść się bez stylowych mebli. W takim pomieszczeniu doskonale będzie wyglądało łóżko okrągłe, wielościanowe lub zwykłe prostokątne, ale z ciekawie zdobionym wezgłowiem. Wezgłowie może być rzeźbione, obite skórą, stiukiem, kute, z dżetami, piórami, podświetlane itp. Nietypowe fotele vintage w takiej sypialni byłyby bardzo na miejscu, a ich obicie może być ozdobione wizerunkiem jakiejś gwiazdy: Marilyn Monroe lub Audrey Hepburn. Stół, szafki nocne i szafę lepiej kupić w tym samym stylu co krzesło, czyli z ozdobnymi, gładkimi nogami, błyszczącą lub matową fakturą.

Dekoracje do sypialni w stylu glamour

Narzuta na łóżko powinna być w harmonii z ogólnym wystrojem pomieszczenia. Lepiej wybrać tkaniny przyjemne w dotyku: aksamit, jedwab, szyfon, satyna. Wszelkiego rodzaju hafty i ozdoby z są mile widziane. Sypialnie w stylu glamour wystarczy ozdobić dodatkowymi akcesoriami: fantazyjnymi lampami biurkowymi, żyrandolami, dywanem podłogowym, wazonami podłogowymi, dużym lustrem ściennym, srebrnymi lub złotymi dodatkami. Nawet drzwi wewnętrzne mogą być ozdobione technologią fotodruku lub aerografu, która umożliwia naniesienie na skrzydło drzwiowe dowolnego obrazu, wzoru lub napisu. Sypialnia w stylu glamour to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą odtworzyć w swoim domu modne i aktualne otoczenie. Styl ten nadąża za modą poprzez ciągłe "szturchanie", aby nadążyć za trendami w przestrzeni wnętrza.

Sypialnia glamour

Komentarze (1)

  • Wika

    30 sierpnia 2022 9:20

    Niezależnie od stylu w jakim urządzamy sypialnie najważniejsze żeby nam się tam wygodnie spało. Jeśli źle dobierzemy materac nasze plecy będą cierpiały i nie będziemy dobrze spać.

    Odpowiedz
Zostaw komentarz